Infografika: Tatranské plesá

Redakcia
Autor: Redakcia

To, že Slovensko sa rado porovnáva s ostatnými krajinami, je známe. Preto je namieste tento fakt potvrdiť: v našich Tatrách sa nachádza omnoho viac plies ako na poľskej strane. Sú častými turistickými cieľmi, ale aj východiskami, rekreačnými strediskami a miestami ako stvorenými na získavanie poznatkov o slovenských veľhorách.

Poznáte iba najznámejšie Štrbské a Veľké Hincovo pleso? Viete, ktoré je prístupné iba v sprievode horského vodcu alebo ktoré dostalo názov podľa svojej farby? Obohaťte sa poznatkami o ďalších tatranských jazerách ľadovcového pôvodu aspoň vizuálne v našej infografike.

Ak vás niektoré z plies zaujalo, vezmite batoh na plecia a vyrazte sa o ich kráse presvedčiť na vlastné oči. Alebo ešte chvíľu počkajte, pretože o nich pripravujeme aj podrobný článok, ktorý čoskoro v našom magazíne publikujeme.

 

Ebook: Vodné bohatstvo Slovenska

E-book: Vodné bohatstvo Slovenska

Zaujímavosti o vodných krásach Slovenska, tipy na výlety či šikovné rady ohľadom miest na oddych a občerstvenie - to a ešte omnoho viac vám prináša prvý e-book venovaný slovenskej vode, z dielne redakcie portálu Naša voda 🙂
Momentík..

Ďakujeme! E-book sme vám úspešne zaslali na zadanú adresu.

E-book: Vodné bohatstvo Slovenska na stiahnutie

Diskusia k článku