6 dôvodov, prečo je Bešeňová rajom vodných radovánok

Autor: Redakcia

Liptov, charizmatický región s množstvom nádherných miest a termálnych prameňov. Len 12 km od mesta Ružomberok sa rozprestiera jedno z nich – malebná kúpeľná dedinka Bešeňová.

Obec známa ako rekreačné stredisko disponuje všetkým, čo pri svojom relaxe hľadáte. Krásne prírodné pamiatky ako Bešeňovské travertíny, vodná nádrž Bešeňová a v neposlednom rade aj známy aquapark Gino Paradise Bešeňová. Ak ste túto čarovnú obec ešte nenavštívili, je najvyšší čas. A my vám na to dáme 5 dôvodov.

1. Vodné radovánky pre malých aj veľkých

Tobogány, na ktorých sa vám zastaví dych, umelá vlna, vďaka ktorej sa budete cítiť ako na Havaji, množstvo atrakcií pre vašich najmenších, ale aj wellness relax pre starších – na to všetko sa môžete tešiť v tomto vodnom raji. Oblečte si plavky, zoberte si so sebou dobrú náladu a pripravte sa na krásny deň plný zábavy pre všetky vekové kategórie.

Aquapark Bešeňová

2. Gurmánska kuchyňa

Príjemná dovolenka sa nezaobíde bez gastronomických špecialít či kvalitného vínka. Myslíte si, že aquapark je miestom, kde vás čaká len rýchle občerstvenie a polotovary? Určite nie. V Gino Paradise Bešeňová si pochutná každý gurmán či milovník dobrej kuchyne.

Domáce cestoviny

TIP: Začnite v talianskej reštaurácii Giovanni, kde si dáte domáce cestoviny, ktoré budú chutiť ako z reštaurácie na rímskom námestí. Pokračujte niečím sladkým v cukrárni pod holým nebom a po dezerte si doprajte drink v Hawaii Bare.

3. Sauna a masáže ten najlepší relax

Patríte k ľuďom, ktorí pred aktívnym oddychom uprednostnia leňošenie? Azda nie je miesto, kde si oddýchnete viac, ako vo wellnesse. Preferujete klasické, relaxačné, horúce alebo luxusné masáže? Nájdete tu všetko. Saunový svet je pripravený pre všetkých milovníkov tepla a fínskeho životného štýlu.

Sauna v Bešeňovej

TIP: Prekonajte predsudky a skúste Garra Fish Terapy. Malé usilovné rybičky zanechajú vaše chodidlá hladšie ako kedykoľvek predtým.

4. Luxusné ubytovanie priamo v areáli aquaparku

Ak sa rozhodnete navštíviť Bešeňovú, máte viacero možností ubytovania. V okolí sa nachádza množstvo apartmánov, ktoré si môžete po dohode s majiteľmi prenajať. Myslite však na sezónu, kedy býva výskyt turistov väčší a vhodné ubytovanie pre vás môže byť úplne obsadené.

Hotel Bešeňová***

Pre tých, ktorí si skutočne doprajú pohodlie a zážitok, aquapark Bešeňová ponúka ubytovanie priamo v areáli v Hoteli Bešeňová***.

5. Očarujúce prírodné krásy

Nádherné Bešeňovské travertíny, ktoré sme spomínali už v úvode článku, určite stoja za váš pohľad. Nenechajte si ujsť krásnu prírodu a jazero Bešeňová, ktoré je súčasťou vodného diela Liptovská Mara. Napriek tomu, že táto časť vodnej nádrže nie je určená na rekreáciu, rybári a milovníci vodného vtáctva tu nájdu mnoho rozmanitých druhov. V blízkosti sa tiež nachádza termálny vrt Kalameny – prírodné termálne jazierko s teplotou vody až 34 °C.

Bešeňovské travertíny

Bešeňovské travertíny (Autor: Tomáš Hovorka)

6. Liptov región zážitkov

Liptovský Mikuláš, Demänovská dolina, Kvačany, Liptovská Mara – v okolí Bešeňovej nájdete veľa prírodných krás a nádherných miest. Urobte si výlet do okolia a spoznajte devízy regiónu Liptov.

Chopok

TIP: Vyšliapte na Chopok po svojich alebo sa zvezte lanovkou a dajte si kávičku na terase s tým najkrajším výhľadom v nadmorskej výške 2024 m n. m.

Bešeňová vám ponúka mnoho krásneho je čas spoznať to. Pre všetkých milovníkov vody a vodných radovánok nenájdete lepšie miesto na oddych. Večerný relax v 30 stupňovej horúcej vode, adrenalín na atrakciách počas letných horúcich dní a výlety do okolia, pri ktorých zistíte, že Liptov naozaj má čo ponúknuť! Tak, na čo čakáte?

Zapíšte si do cestovateľského denníka

  • Aquapark Gino Paradise Bešeňová je ideálnym miestom pre všetky vekové kategórie.
  • Najväčším relaxom je fínska sauna a masáž celého tela.
  • Neobíďte Bešeňovské travertíny, jazero Bešeňová a termálny vrt Kalameny.
  • Ak plánujete v Bešeňovej stráviť viac dní, v okolí sa nachádza viacero prírodných krás, ktoré netreba obísť vrch Chopok, Demänovskú dolinu či jazero Liptovská Mara.

 

Ebook: Vodné bohatstvo Slovenska
[mailerlite_form form_id=2]

E-book: Vodné bohatstvo Slovenska na stiahnutie
Comments
  • Jozef Dlugoš
    Odpovedať

    Veľmi som sa potešil Vášmu článku.Od malička som mal rád Vysoké Tatry a s Vašimi informáciami som si len prehlbil moje vedomosti o tatranských plesách

Diskusia k článku

Výlety za vodnou turistikou s deťmi