Infografika: Rozdiely medzi balenými vodami

Autor: Redakcia

Nie každá balená čistá voda na pultoch obchodov je „minerálka“, ktorú si kupujeme v predstave, že prospeje nášmu zdraviu. Máme to však zafixované niekde v podvedomí a aj v reštaurácii si pýtame „minerálku“, no pritom veľakrát dostaneme pramenitú vodu či dokonca len balenú pitnú vodu.

Dodržiavať pitný režim je, samozrejme, dôležité a aj konzumácia čistej vody z vodovodu je vždy lepšia ako pitie ochutených sýtených nápojov. Ale vysoký podiel minerálov a iných zdraviu prospešných prvkov sa nachádza len v minerálnych vodách z podzemných zdrojov. Aj v pramenitej vode a vode z vodovodu sa môžu nachádzať minerály, no ich podiel je výrazne nižší. Neznamená to však, že by konzumácia pramenitej vody mala byť nevýhodou.

Poďme sa spolu v infografike spracovanej v spolupráci s odborníkmi pozrieť na to, ako rozlíšiť pravú „minerálku“ od ostatných vôd a v čom tieto rozdiely medzi nimi vlastne spočívajú.

 

Na Slovensku máme množstvo minerálnych prameňov. Možno aj vy máte vo svojom okolí jeden, ktorý je verejne dostupný. Stačí k nemu prísť s prepravkou s prázdnymi plastovými fľašami a naplniť si ich. Ak takúto možnosť nemáte, stále viete nájsť viacero kvalitných minerálnych vôd v obchodoch.

Ak vám záleží na kvalite kupovanej minerálnej vody, odporúčame pozrieť sa na pôvod prameňa. Informácie sú dostupné na internete. Vždy je dobré sledovať hygienické normy a certifikáty, za veľa hovorí aj pôsobenie na trhu. Minerálne vody s dlhoročnou tradíciou majú stabilné miesto na trhu oprávnene. Výhodou tiež je, že kúpou našich vôd podporujete slovenskú výrobu 🙂

Ebook: Vodné bohatstvo Slovenska
[mailerlite_form form_id=2]

 

E-book: Vodné bohatstvo Slovenska na stiahnutie

Diskusia k článku