Infografika: Slovenské aquaparky a kúpele

Autor: Redakcia

Aké by to bolo, keby krajina s jednou z najväčších zásobární podzemných vôd nevyužila toto bohatstvo aj pre vodnú zábavu, relax a liečbu? Kúpalísk, kúpeľov i aquaparkov máme skutočne veľké množstvo, stačí si len vybrať. Liečebné kúpele čerpajú vodu z horúcich geotermálnych prameňov z podzemia. Vychutnávať ich blahodarné účinky na telo i myseľ si tak môžete za každého počasia aj vo vonkajších bazénoch. Sedieť v horúcej vode, zatiaľ čo okolo vás je kopa snehu, to má veru svoje čaro.

V lete, naopak, viete využiť obrovské množstvo vodných atrakcií, ktoré ponúkajú naše kúpele a aquaparky. Tobogany všetkých veľkostí vhodné pre najmenšie deti, ale aj pre tých najodvážnejších. Špeciality ako umelé vlny, šmýkačky, bazény s protiprúdom aj so silným prúdom nechajte sa nimi unášať a osloboďte to malé dieťa, ktoré v nás všetkých drieme.

Liečebné a wellness procedúry sú dostupné po celý rok. Viaceré zariadenia, najmä v Tatrách, sú preslávené svojím wellness komplexom a službami. Ceny za takéto radovánky sú veľakrát vyššie, ale povedzme si úprimne  nie je to každý deň a raz za čas si treba poriadne dopriať 🙂 Nájdete však aj vysokokvalitné zariadenia, ktoré ponúkajú bohatý program aj za výhodné a dostupné ceny.

TIP: Dopriať si luxusný wellness dnes nie je také nemožné, a to aj vďaka viacerým slovenským zľavovým portálom. Pravidelne na nich nájdete množstvo zvýhodnených ponúk a vstupov do kúpeľov i aquaparkov.

Vybrali sme pre vás zopár slovenských kúpeľov, aquaparkov a kúpalísk a spracovali ich do novej infografiky. Pozrieť si tak môžete najvyššiu teplotu vody, počet vnútorných a vonkajších bazénov a najväčšie zaujímavosti a atrakcie, ktoré ponúkajú.

Na Slovensku máme oveľa viac zariadení, ktoré stoja za pozornosť. Venovať sa im budeme opäť v ďalších pokračovaniach našich príspevkov, ktoré pre vás pripravujeme. O niektoré zo spomenutých si môžete ešte stále s nami zasúťažiť.

Ebook: Vodné bohatstvo Slovenska
[mailerlite_form form_id=2]

E-book: Vodné bohatstvo Slovenska na stiahnutie

Diskusia k článku