Infografika: Slovenské vodopády

Redakcia
Autor: Redakcia

Krásu slovenských vodopádov obhajovať nemusíme. Rozhodli sme sa však, že vám priblížime tie najväčšie zaujímavosti a fakty o týchto neodmysliteľných súčastiach slovenskej prírody. Výlety a túry k vodopádom sú populárne aj pre zahraničných turistov. Máme ich viac ako 230. Najviac ich nájdete v Slovenskom raji, najchudobnejšie v počte vodopádov je západné Slovensko.

Možno nemáme najvyššie vodopády sveta, no hoci sme malá krajina, nemusíme sa hanbiť. Najvyšší vodopád, Kmeťov vo Vysokých Tatrách, má úctyhodných 80 metrov. Pôsobivé rozmery dosahujú aj vo svojej šírke. K najmohutnejším patrí napríklad vodopád Skok vo Vysokých Tatrách a Bystré na Poľane. Aby sme však neprezradili všetko, pozývame vás pozrieť si našu šikovnú infografiku.

Infografika: Vodopády na Slovensku

Páčia sa vám naše infografiky? Určite si pozrite aj ďalšie zo série slovenského vodného bohatstva: Slovenské pramene, Slovenské jaskyne, Naj zaujímavosti slovenských riek a mnohé ďalšie.

Ebook: Vodné bohatstvo Slovenska

E-book: Vodné bohatstvo Slovenska

Zaujímavosti o vodných krásach Slovenska, tipy na výlety či šikovné rady ohľadom miest na oddych a občerstvenie - to a ešte omnoho viac vám prináša prvý e-book venovaný slovenskej vode, z dielne redakcie portálu Naša voda 🙂
Momentík..

Ďakujeme! E-book sme vám úspešne zaslali na zadanú adresu.

E-book: Vodné bohatstvo Slovenska na stiahnutie

Diskusia k článku

termalny-pramen-kalameny